Novatec Black Boost Hub Set (D791SB-B15 & D462SB-B12) for MTB Disc
Out of Stock
Product Description
Product Description:
Front Hub:
Brand: Novatec
Material: Alloy
Weight: 143 g / 2 Sealed Bearings
No. of Holes: 32
OLD: 110mm
Axle: 15mm
Offset: 7.2mm
F.T.F: 72mm
P.C.D: 58/45mm
Gauge: 14
Color: Black
Rear Hub:
Brand: Novatec
Cassette Body: AL7075[B2]
Weight: 311 g / 4 Sealed Bearings
No. of Holes: 32
OLD: 148mm
Axle: 12x148mm
P.C.D: 58/49mm
Offset: 7.75mm
F.T.F: 63.1mm